Dni Otwarte Funduszy Europejskich w Łańcucie

Po raz czwarty w całym kraju organizowane Dni Otwarte Funduszy Europejskich, w której udział weźmie Muzeum-Zamek w Łańcucie. W ramach tegorocznej akcji od piątku 19 maja do niedzieli 21 maja będą bezpłatnie udostępnione wybrane ekspozycje w MZŁ.

Dni Otwarte Funduszy EuropejskichW piątek 19 maja zostanie bezpłatnie udostępniony Dział Historii Miasta i Regionu (w tym 10 Pułk Strzelców Konnych), w którym można obejrzeć m.in. odtworzone wnętrza mieszczańskiego domu, stanowiącego obraz życia łańcuckiej inteligencji. Ekspozycję uzupełnia pomieszczenie wyposażone w sprzęty z dawnego zakładu fryzjerskiego. Natomiast na ekspozycji 10 Pułku Strzelców Konnych zgromadzono oryginalne żołnierskie mundury, medale, odznaczenia i wyposażenie.

W sobotę 20 maja będzie bezpłatnie udostępniona ekspozycję Storczykarni, będącej jednym z najbardziej znanych miejsc tego typu w Polsce. W Storczykarni znajdują się różne gatunki storczyków – naziemne, rosnące na skałach, nadrzewne (te ostatnie mogą przyswajać wodę z atmosfery).

Muzeum-Zamek w Łańcucie szczególnie zaprasza w niedzielę 21 maja do Oranżerii. W tym zielonym raju na gości czekają egzotyczne rośliny (np. bananowce, drzewo kawowe) oraz zwierzęta (np. żółwie meksykańskie, greckie, świerszcze czy papugi).

Godziny otwarcia poszczególnych ekspozycji są dostępne na stronie http://www.zamek-lancut.pl/pl/Zwiedzanie.