„Kulturalny Piątek” na Zamku Golubskim

Miłośników poezji i sztuki czeka nie lada gratka. W „Kulturalny Piątek” 7 kwietnia 2017 roku odbędzie się wieczór artystyczny zorganizowany wspólnie przez Animatora Kultury Joannę Metel i Zamek Golubski.

Kulturalny PiątekPodczas Wieczoru Artystów „Słowa obrazem pisane” ujrzymy kameralne połączenie poezji, sztuki i koncertu gitarowego. W wieczorze wystąpią:

  • Kazimierz Bartkowski – poeta pochodzący z Golubia-Dobrzynia, aktualnie zamieszkały w Kwidzynie. Zadebiutował w latach 90 minionego wieku tomikiem „Chwila za chwilą”. W dorobku autora także tomiki: „Na huśtawce barw”, „Krzew niepokoju”, „Intymnia”.
  • Tomasz Kurjata – gitarzysta, lutnista, kompozytor. Ukończył studia w AM w Gdańsku, Wrocławiu i Bydgoszczy. Autor wielu kompozycji w tym muzyki do gier i filmów. Założyciel i pierwszy dyrektor szkół muzycznych w Golubiu-Dobrzyniu, Kowalewie Pomorskim i Ciechocinie.
  • Pola Berensdorff – studentka Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz 6 letnich studiów Konserwacji Malarstwa i Rzeźby Polichromowanej UMK w Toruniu. Laureatka licznych konkursów gitarowych.
  • Julka Rutkowska – uczennica Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Golubiu-Dobrzyniu. Interesuje się teatrem, literaturą, filmem, sztuką. Niezwykle utalentowana, na swoim koncie ma wiele ról o charakterze teatralnym.

Wieczorowi będzie towarzyszyć wernisaż prac Barbary Szczepaniec oraz uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Golubiu-Dobrzyniu. Mieszkająca w Golubiu-Dobrzyniu Barbara Szczepaniec od najmłodszych lat zajmuje się rękodziełem. Haftuje, wyszywa, szydełkuje. W jej zbiorach znajduje się wiele haftowanych kopii słynnych obrazów.

Wstęp wolny.

  • Och!Wychowanie

    Golub Dobrzyń, miasto rodzinne mojego taty (niestety już nieżyjącego). Zamek przewijał się w jego opowieściach, w naszej rodzinie od zawsze owiany był legendą, wzbudzał podziw. To miło, że tak dużo się tam dzieje, bardzo żałuję, że nie mogę być 🙂 Pozdrawiam i duchem tam będę 7 kwietnia 🙂