Warsztaty „Łańcut w filmie”

Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza do udziału w kolejnej edycji warsztatów filmowych z cyklu „Łańcut w filmie” pt. „Opowieści niesamowite”. Zajęcia tegorocznej edycji warsztatów, adresowanych do dzieci i młodzieży w wieku 9-13 lat, odbędą się 28 października i 4 listopada br.

W 1970 roku we wnętrzach łańcuckiego Zamku, w pałacach w Kozłówce i Oborach, podlubelskich Zawieprzycach realizowano zdjęcia do filmu „Lokis. Rękopis profesora Wittembacha”. Na ekrany kin film w reżyserii Janusza Majewskiego wszedł jesienią tego samego roku. Uczestnicy warsztatów podobnie jak w ubiegłym roku, wyruszą śladami ekipy filmowej, porozmawiają o noweli Prospera Mérimée, która stała się kanwą scenariusza, a także będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie – dlaczego powstawały opowieści fantastyczne? Młodzi pasjonaci sztuki filmowej poznają również niejedną zamkową legendę. Niewątpliwą atrakcją przygotowaną dla uczestników zajęć będzie wejście w rolę ekipy filmowej i przygotowanie krótkiej etiudy.

Więcej informacji oraz zgłoszenia przyjmuje Dział Edukacji Muzealnej – tel. 12 225 20 08, wewnętrzny 129 i 139. Ilość miejsc ograniczona.

Źródło: Muzeum-Zamek w Łańcucie

Fot. tyt. archiwum MZŁ